Духовно вече на тему Драгутин - наш краљ одржано у крипти Храма Светог Саве у Београду

У недјељу 12. новембра т.г. на дан  празновања краља Драгутина – у монаштву преподобног Теоктиста,  у крипти храма Светога Саве у Београду, одржано је духовно вече на тему  " ДРАГУТИН - НАШ КРАЉ".

Манифестација је одржана по  благослову Његовог Преосвештенства Епископа  зворничко – тузланског Г. Фотија а у сарадњи са високопреподобним архимандритом Стефаном, настојатељем храма Светог  Саве у Београду.

У програму, који се састојао из двије цјелине, београдској публици је приказана скраћена верзија  документарног филма „ Драгутин - наш краљ“, аутора госпође Мире Лолић – Мочевић а о филму је говорио ђакон Младен Ковачевић.

У другом дијелу присутнима је представљена  књига  "ПРАВОСЛАВЉЕ У УСОРСКОМ КРАЈУ", аутора професора Алексе Касаповића. О књизи су говорили рецензенти :  мр Радован Пилиповић, директор Патријаршијског архива СПЦ и др  Славољуб Лукић, савјетник за вјеронауку при РПЗ  у Бањалуци , и сам аутор.

Уз звуке духовне пјесме о краљу Драгутину и ријечи монодраме у извођењу Милоша Милићевића, аматерског глумца из Добоја, ово вече је оставило снажан утисак на бројну београдску публику.

ДАНИ КРАЉА ДРАГУТИНА ТЕСЛИЋ КУЛТУРА ХРАМ СВЕТОГ САВЕ