ИК СИНАЈ: ПРЕДСТАВЉЕНА КЊИГА ''ПАСТИРСКО СЛОВО''

У дервентском Центру за културу представљенa књига ''Пастирско слово" протојереја-ставрофора Драгана Каиновића.

Фото: СРНА

Књига је настала као зборник раније објављиваних радова аутора у периоду између 2004-2013 године.

Текстови се баве најразличитијим проблемима који су аутора тиштили у времену када су чланци настајали. Дјела аутора се баве моралним, политичким и историјским темама, и у том смислу представљају значајно свједочанство турбулентног доба на овим просторима.

О књизи су говорили вандредни професор Православног богословског факултета Универзитета у Београду др Растко Јовић и пјесник и члан Српског књижевног клуба "Вихор" Милорад Ђурђевић.

Говорници су се сложили да ова књига не треба да буде схваћена само као критика појединих појава у нашем друштву и црквеном животу, него прије свега као позитивни подстицај за интелектуални рад у нашој средини, а да одабир њених тема открива бригу и одговорност аутора за стварни живот људи.

Аутор је рекао новинарима на промоцији да књига представља селекцију његових текстова објављиваних у разним часописима.

- Има ту и теологије, политике, историје и екологије. Као пензионер хтио сам да оставим нешто иза себе, а само оно што је записано остаје - рекао је прота Каиновић.

Он каже да је Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Фотије дао благослов да се књига штампа.

Јовић је истакао да је дјело значајно јер се аутор бави актуелним темама и проблемима, те има просвјетитељски карактер.

Књига је подијељена у три дијела - у првом су политичке теме, затим поучни чланци, а трећи дио односи се на моралне поуке.

- То је посебно дјело о коме треба разговарати сваки дан и које треба да буде дио нас самих, а прота Драган је дао допринос нашем културном стваралаштву и духовном животу - рекао је Ђурђевић.

Књигу је издала издавачка кућа Епархије зворничко-тузланске ''Синај".