БЛАТНИЦА: ОСВЕЋЕЊЕ ЖИВОПИСА У ХРАМУ СВ. ВЕЛИКОМУЧЕНИКА КНЕЗА ЛАЗАРА

У недјељу 4. по Духовима, на дан Светих бесребреника Козме и Дамјана, у Храму светог великомученика кнеза Лазара Косовског у Блатници, свечано је служена света Литургија и по благослову Епископа зворничко – тузланског Господина Фотија, извршен је чин освећења живописа осликаног у унутрашњости овог светог храма.

Свету Литургију служили су високопречасни протојереји-ставрофори: Миле Јокић, парох у Бусијама ( Епархија сремска ), Драган Пејчић, архијерејски намјесник угљевичко-јањски и Миладин Вуковић, архијерејски намјесник теслићки.

Протојереј-ставрофор Миле Јокић је надахнутом бесједом поучио присутни народ о значају јубилеја 800-годишњице самосталности Српске Православне Цркве а надлежни архијерејски намјесник Миладин Вуковић поздравио је присутне у име Епископа Фотија и захвалио вјерном народу парохије блатничке који са својим вриједним свештеником, оцем Младеном Јурошевићем, ревнује за љепоту храма Божијег.

Иначе, израда овог живописа трајала је четири године и само је једна у низу активности којима се у овој парохији украшава храм и остварује пуноћа израза литургијског простора а тиме и љепота богослужења.

ОСВЕЋЕЊЕ БЛАТНИЦА