БРЧАНСКО НАМ. - ПОКЛОНИЧКО ПУТОВАЊЕ НА СВЕТУ ГОРУ

Благословом Његовог Преосвештенства епископа зворничко-тузланског Г. Фотија, а на позив хиландарског игумана, архимандрита  Методија и његовог братства, група свештеника архијерејског намјесништва брчанског боравила је у задужбини Светог Саве и Преподобног Симеона.

На путу ка Светој Гори зауставили смо се у манастиру Светог Прохора Пчињског, гдје нас је угостио игуман Методије, а благословом Преосвећених епископа зворничко-тузланског Фотија и врањског Пахомија служили смо Свету литургију у нашој древној светињи. Посебна радост била je посјета испосници Преподобног Прохора, након чега смо посјетили храм Светог Георгија у Старом Нагоричану.

Наш пут даље се наставио преко града Солуна гдје смо искористили прилику да се поклонимо моштима Светог великомученика Димитрија, Светог Григорија Паламе, Свете Теодоре и Анисије, Светих Давида и Василија Солунских, као и да посјетимо манастир Влатадон, манастир Свете Теодоре и храмове Свете Софије, Светог Димитрија и Светог Григорија Паламе.

Круна нашег поклоничког путовања била је посјета Светој Гори и молитвено учешће на богослужењима у манастиру Хиландар, те поклоњењу чудотворној икони Тројеручици и осталим светињама српске лавре. Користећи прилику и боравак на Светој Гори, посјетили смо и манастире Есфигмен и Пантелејмон цјеливајући бројне иконе и мошти дивних угодника Божијих.

Захваљујемо се Светој Тројици и Пресветој Богородици, те  благодаримо Преосвећеном епископу Фотију и братству манастира Хиландар за благослове и позив да се духовно окријепимо овим нашим малим ходочашћем.

архијерејски намјесник брчански
протојереј-ставрофор Миодраг Тошић

ПОКЛОНИЧКО ПУТОВАЊЕ СВЕТА ГОРА МАНАСТИР ХИЛАНДАР БРЧКО АРХИЈЕРЕЈСКО НАМЈЕСНИШТВО БРЧАНСКО