ГРЧИЦА СЛАВА ХРАМА ПРЕПОДОБНЕ МАТИ ПАРАСКЕВЕ СВЕТЕ ПЕТКЕ - ОСВЕЋЕЊЕ СВЕТОСАВСКО-ПАРОХИЈСКОГ ДОМА

Фото Епархија зворничко-тузланска

У Брчком  у насељу Грчица, 27.10.2023., на дан посвећен Преподобној Параскеви -Светој Петки, у Црквеној општини Грчица по благославу Његовог Преосвештенства епископа Фотија  архијерејски намјесник брачански протојереј- ставрофор Миодраг Тошић осветио је Светосавско-парохијски дом.

Светом Литургијом  је прослављена Крсна Слава овог насеља, а началстовао је протојереј-ставрофор Славко Максимовић, свештеник у мировини. Служивали су протојереј-ставрофор Миодраг Тошић, архијерејски намјесник брчански; протојереј-ставрофор Предраг Ђирковић, парох колубарски; протојереји-ставрофори Бранко Ђурић и Ђорђе Симеуновић, свештеници у мировини, те ђакон Немања Мијатовић, ђакон при овом светом храму.

Уз присуство великог броја вјерника, многи су приступили Светој Чаши и причестили се тајнама Христовим.

Старјешина храма протојереј-ставрофор Драган Ћирковић поздравио је све присутне и честитао им Крсну славу, те захвалио се свима што у многоме помажу овој Црквеној заједници.

Након, главног, молитвеног дијела, обављен је и избор кума, даривање часних барјака и икона и потом се кренуло у трократки опход око светог храма. Обављен је парастос пострадалим војницима у минулом Грађанском рату, код споменика у порти храма. Кум овогодишње славе био је господин Данијел Перић из Брчког са својом породицом, а за наредну годину се јавио господин Мирко Трифковић из Брчког.

Након опхода и чина ломљења славског колача, сви присутни и званице су приступили трпези љубави, коју је домаћин припремио. У новој сали Светосавско-парохијског дома обављен је чин освећења парохијског дома.

Нека Господ молитвама Свете Петке наше мајке и молитвенице, подари нам мир и радост у срцима, те здравље и сваковрсно добро овога и будућег вијека

ГРЧИЦА БРЧКО ОСВЕЋЕЊЕ СВЕТОСАВСКОГ ДОМА