ГОРЊИ ТЕСЛИЋ: СЛАВА МОЛИТВИШТА СВЕТОГ ЈОВАНА БОГОСЛОВА

У недјељу 19. по Духовима, мјештани села Јасенова, Брезна, Љељуг и Горњи Теслић сабрали су се на молитвишту Светог Јована Богслова како би прославили своју крсну славу и заблагодарили Богу за сва добра која им је даровао.

Светосавски дом и параклис започети прије три године по благослову Његовог Преосвештенства Епископа зворничко – тузланског г. Фотија освјештани су ове године, а вјерници заједно за парохијским свештеником протојерејем-ставрофором Миладином Вуковићем, се старају да ово свето мјесто буде испуњено живом Црквом.

Након служења Свете Литургије, освјештани су славски дарови са присутнима и кумама славе Миленом Јовић и Дајаном Дошеновић.

Заједно смо се помолили са дјечицом за благослов у новој школској години а  учињен је и крсни ход до споменика пострадалим борцима у Одбрамбено-отаџбинском рату 1992-1995. године. Код споменика је обављен помен за све оне који су живот положили за вјеру и отаџбину.

Свечаност овога светога дана увеличана је појањем чланова хора при храму Пресвете Тројице у Теслићу под вођством професорке Љубице Тимановић.

​Молимо се Господу, да нас заједно са Светим Јованом Богословом окупља и сабира у љубави, дајући нам плодове Духа Светога како би се око ове светиње изградио и олтар Дома Господњег, мјесто гдје ћемо се сви сабирати у Чаши Спасења.

ТЕСЛИЋ ТЕСЛИЋ ЈАСЕНОВА ГОРЊИ ТЕСЛИЋ СВЕТИ ЈОВАН БОГОСЛОВ