ОДРЖАН 14. САБОР КОЛА СРПСКИХ СЕСТАРА У ПЕТРОВУ

У суботу, 16. Септембра, у храму Покрова Пресвете Богородице у Петрову је служена Света Литургија поводом 14. сабора Кола српских сестара Републике Српске, Федерације БиХ и Брчко Дистрикта.

Светом Литургијом је началствовао архимандрит Гаврило Стевановић, игуман Манастира Озрен, а саслуживали су протојереј –ставрофор Мирко Николић, архијерејски намјесник добојски и протојереј –ставрофор Милош Тришић, архијерески намјесник тузлански који је по благослову Епископа зворничко тузланског Г. Фотија поздравио слављенице.

На Литургији су одговарали : протојереј-ставрофор Душко Видовић, протојереј-ставрофор Радослав Милановић, протојереј Бранко Цвјетковић и протојереј Златко Загорац.

Пуноћа Цркве Божије се показала када су представнице 27 Колâ српских сестара које су се сабрале данас узеле живо учешће у Литургији и приступиле Светим Тајнама.

Због свога неуморног и марљивог рада КСС Света Марија Магдалина из Петрова, ове године и домаћице сабора, одликоване су Архијерејском похвалницом од стране нашег Епископа Фотија.

Послије Свете Литургије је уприличен културно умјетнички програм и свечани ручак за све званице.

протонамјесник Јовица Лазаревић

КОЛО СРПСКИХ СЕСТАРА СЛАВА КРСНА СЛАВА СВЕТА МАРИЈА МАГДАЛИНА БЛАГА МАРИЈА ПЕТРОВО