ДЕРВЕНТА: СЛАВА ХРАМА И ГРАДА

У Саборном храму Успења Пресвете Богородице у Дервенти данас је прослављен празник Велика Госпојина, заштитница храма и града.

Празновање великог богородичног празника у Дервенти датира од 1851. године и почетка изградње дервентске Старе цркве.

У петак послије вечерњег богослужења у Старој цркви уз пригодан културно умјетнички програм симболично је отворен 172. Дервентски вашар.

Уочи празника Успења Пресвете Богородице, вечерње богослужење са петохлебницом служио је Архијерејски намјесник дервентски протојереј-ставрофор Радојица Ћетковић и ђакон Перица Станојевић.

На празник светом Литургијом је началствовао високопреподобни архимандрит Симеон, уз саслужење протојерејâ-ставрофорâ Мирослава Живковића, Далибора Ђекића и Радојице Ћетковића, протојерејâ Драгана Поповића, Зорана Станића и Илије Јовића, јереја Бориса Станића,  ђаконâ Перице Станојевића, Горана Марјановића и Драгана Милојевића.

Кумови славе били су Дејан, Ђурђа, Вук и Дамјан Пијетловић из Дервенте.

На светој Литургији је појало Српско пјевачко друштво Србадија из Бијељине.

УСПЕЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ ВЕЛИКА ГОСПОЈИНА ДЕРВЕНТА ГРАДСКА СЛАВА ХРАМОВНА СЛАВА ХОР ХОР СРБАДИЈА