ТРНОВА ПЕТКА - ПРЕСЛАВА ХРАМА У Д. БРЕЗИКУ

У уторак 08. августа 2023. године, у Храму Христа Спаситеља у Доњем Брезику вијерни народ је прославио своју преславу, празник преподобномученице Параскеве - Свете Петке Трнове.

Свету Литургију су служили Архијерејски намјесник намјесник брчански, протојереј - ставрофор Миодраг Тошић; протојереј - ставрофор Вујадин Станишић, парох доњобрезичко – гредички и старјешина храма; протојереј Славиша Божић, парох у Бечу (Епархија аустријско - швајцарска); протонамјесник Мирослав Ћирковић, парох у Новој Горици (Митрополија загребачко - љубљанска); протојереј Илија Јовић, парох Саборног храма Успења Пресвете Богородице у Дервенти; протођакон Жељко Секулић, ђакони Јован Рикановић и Борис Симикић.

Кум овогодишње преславе био је Дејан Малић из Гредице, а кумство за наредну годину преузима његова сестра Дејана Малић.

​Након Литургије обављен је трократни опход и резање славског колача. Послије молитвеног дијела услиједило је и послужење за све пристуне у Светосавском дому при нашем храму.

СВЕТА ВЕЛИКОМУЧЕНИЦА ПАРАСКЕВА ТРНОВА ПЕТКА ХРАМОВНА СЛАВА ПРЕСЛАВА ДОЊИ БРЕЗИК