ПРОСЛАВЉЕНА КРСНА СЛАВА МАНАСТИРА СВ. АРХ. ГАВРИЛА У ПОПОВОМ ПОЉУ

Фото: Немања Алексић
На празник Св. архангела Гаврила и ове године је 26. јула, свечано обиљежена и прослављена крсна слава манастира у изградњи у Поповом Пољу.

Свечану литију и опход око светог рама са вјерним народом, благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Г. Фотија, предводили су свештеници Архијерејског намјесништа брчанског.

Након опхода испред храма су освећени славски дарови са кумом овогодишње славе г-ђом Борком Ђерковић, родом из Доње Буковице и предсједником скупштине Брчко дистрикта г. Синишом Милићем.

Иначе, син г-ђе Борке, г. Младен Ђерковић је био прошлогодишњи кум и ова породица је наставила традицију кумовања овој светињи. Ж елимо им много здравља и да им Господ узврати у сваком добру за њихова доброчинства.

Међу званицама, поред предсједника скупштине Брчко дистрикта г. Синише Милића и представника политичког, привредног, друштвеног и културног живота нашег града, присутан је био и начелник града Бијељине г. Љубиша Петровић, који је својом донацијом финансијски помогао обиљежавање и прославу крсне славе, као што је то чинио и претходних година.

У име домаћина, о. Кристијан Ђокић се захвалио свима који су на било који начин даривали храм на дан крсне славе, а посебно се захвалио српским представницима у власти Брчко дистрикта, који сваке године издвајају финансијска средства за изградњу манастира и њиховим трудом и залагањем се дошло у тренутну фазу изградње. Њиховом несебичном подршком и у наредном периоду очекује се наставак изградње манастира и манастирског комплекса.

У пригодном културно-умјетничком програму су учествовали дјечији хор ''Дјеца неба'', Етно група ''Босиљак'', КУД „Јоцо Савић" са Илићке и КУД ''Ражљево''.

Након пригодног програма услиједила је славска трпеза за многобројни вјерни народ који је и ове године посјетио наш манастир и молитвено учествовао у прослави крсне славе.

Протонамјесник Кристијан Ђокић

САБОР СВЕТОГ АРХАНГЕЛА ГАВРИЛА МАНАСТИР ПОПОВО ПОЉЕ ХРАМОВНА СЛАВА ГРАДОНАЧЕЛНИК СИНИША МИЛИЋ ЉУБИША ПЕТРОВИЋ АКАДЕМИЈА