Дрињача - ОБИЉЕЖЕН ДАН СТРАДАЊА НОВОМУЧЕНИКА ДЈЕТЕТА СЛОБОДАНА

Светом Литургијом коју су служили протојереј-ставрофор Драгиша Томић, протојереј Јован Максимовић, протонамјесник Растко Лукић, јереј Давор Арнаут и ђакон Небојша Петровић, ломљењем славског колача, појањем тропара и полагањем цвијећа на гробном мјесту јуче је обиљежен дан страдања једног од новомученика Епархије зворничко-тузланске Светог новомученика дјетета Слободана Стојановића доњокаменичког и дрињачког.

Молитвено су били присутни протојереј-ставрофор Славенко Томић и протонамјесник Мићо Бабић, сродници малог Слободана, вјерни народ из парохије дрињачке и града Зворника као и представници аустријског батаљона ЛОТ из Братунца.

Кумови овогодишње као и прошлогодишње прославе били су представници Градске управе.

На Светој Литургији присутним вјерницима обратио се у бесједи надлежни свештеник протонамјесник Марко Данојловић.

Потом је отпјеван тропар на гробном мјесту које је у потпуности обновљено по благослову Његовог Преосвештенства Владике зворничко-тузланског Господина Фотија по идејном рјешењу протонамјесника Марка Данојловића а добротом градоначелника Зворника и Градске Управе господина Бојана Ивановића, господе Бранка и Вељка Милошевића и умјетника господина Чеде Мркајића.

На крају је услиједило послужење у просторијама парохијског дома у Дрињачи.

НОВОМУЧЕНИЦИ ЗВОРНИЧКОТУЗЛАНСКИ ДРИЊАЧА СЛОБОДАН СТОЈАНОВИЋ