ПРИ КРАЈУ ПРИПРЕМЕ ЗА ВЕЛИКИ ЈУБИЛЕЈ ЦРКВЕ У ЗВОРНИКУ

Приближавајући се великом дану и јубилеју 200 година од освећења Старе зворничке цркве и прве Свете Литургије служене у нашој Светињи 7.јула 1823. године, а желећи да што достојније дочекамо Његово Преосвештенство Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија, нашег духовног оца и Владику од кога смо и добили благослов, подршку и снагу воље за све радове, приводимо крају прву етапу планиране овогодишње обнове наше Светиње.

Хвала свима много на молитвама, Одбору на подршци, радницима на труду и раду, ктиторима фресака Загорац Станку, на прелијепом фрескопису који ћемо на дан славе осветити, приложницима, привредницима, државној и градској Управи и вјерном народу који се свакодневно моли са нама на богослужењима.

Гледајући љепоту обновљене Светиње  свакодневно кличемо: "Како је дивно Господе кад храм васкрсава" !

У ово смутно вријеме, често иновативно усмјерено против вјерујућих, истрајмо на пути Господњем молећи се ријечима Светог Владике Николаја : "Господе премудри, управи према Твојој вољи живот и нас грешних у пустињи овог живота као што си управио живот Светог Јована Крститеља! Теби слава и хвала вавијек!

ЗВОРНИК ОБНОВА НАЈАВА