ВИДОВДАНСКА ЛИТИЈА У ДОБОЈУ

Празник Светог кнеза Лазара и свих косовских мученика - Видовдан свечано је прослављен у Добоју.

Већ осму годину на овај велики српски празник, а поводом Дана града Добоја организује се Видовданска литија улицама града.

У Саборном Спомен храму Рођења Пресвете Богородице служено је вечерње богослужење, које су служили архијерејски намјесник добојски протојереј-ставрофор Мирко Николић, протојереј Жељко Анђелић, протонамјесник Златко Загорац и ђакон Владо Мојевић.

Велики број вјерног народа и дјечице  окупио се да би достојанствено и молитвено прославили овај велики празник нашег рода.

Након вечерњег богослужења на челу са крстом, иконама и бајрацима свештенство архијерејског намјесништва добојског са народом кренуло је у Литију испред храма Рођења Пресвете Богородице. Уз духовне пјесме, тропаре и читање Светог Јеванђеља литија је прошла центром града све до храма Светих Апостола Петра и Павла, гдје је служен парастос пострадалим војницима и војсковођама нашег рода.

У овом крсном ходу, поред вјерника учешће су узели представници града Добоја, Оружаних снага БиХ, службеници МУП-а  Добој, Територијалне Ватрогасне јединице Добој.

Текст: ђакон Владо Мојевић
Фото: Северин Тодоровић