ОГЛЕДНИ ЧАС ИЗ ПРАВОСЛАВНЕ ВЈЕРОНАУКЕ У КОПРИВНИ

Јуче је у препуном храму Свете Петке у Копривни реализована јавни огледни час из Православне вјеронауке: “Модел интегративне наставе усмјерен на упознавање са хришћанском вјером, српском културом и традицијом, очувањем националног идентитета и вриједности у контексту васпитања и образовања у Републици Српској“.

Овај наставни систем је реализован у колерацији са наставним предметима Српски језик, Природа и друштво, Музичка култура и Ликовна култура.

Учесници су била дјеца II, III, IV и V разреда, а тема часа је била''Доба пред Христово рођење''.

У склопу наведене теме обрађене су наставне јединице;

- Пресвета Дјева Марија (Рођење и Ваведење  Пресвете Богородице у Јерусалимски храм)

- Благовијести

Час су припремали и реализовали: професори разредне наставе Татјана Дрпа, Младенка Јаћимовић, Бранка Трипић и вјероучитељ протојереј-ставрофор Јадранко Стојановић.

Часу су присуствовали: координатор за вјеронауку протојереј-ставрофор Јован Михајловић; директор ОШ ''Свети Сава'' из Модриче Митар Кршић; замјеник директора, Дијана Станојевић и психолог школе Љиљана Јавановић.

Оно што нам је од свега најзначајније јесте да су наши ученици показали изузетно знање и вјештине из поменутих предмета. Велики број, не само родитеља ,већ и парохијана наше парохије био је присутан часу и усвојио основно знање о поменутим наставним јединицама.

По завршетку часа испред храма је одржана је хуманитарна изложба божићних и новогодишњих аранжмана ,а новац ће бити усмјерен у замјену дотрајале столарије наше школе и куповину дидактичког материјала.

Захваљујемо се дјеци,поменутим учитељицама и свима који су данас овај час и читав дан учинили посебним.

КОПРИВНА ВЈЕРОНАУКА