У БАТКУШИ ПРОСЛАВЉЕН ПРАЗНИК СВЕТЕ ПЕТКЕ ПАРАСКЕВЕ

Фото Епархија зворничко-тузланска
У навечерје празника Свете Петке Параскаве у храму у Баткуши служено је вечерње богослужење, које је служио протојереј- ставрофор Драган Тодоровић уз саслужење ђакона Јована Рикановића. Овом приликом велики број вјерника је дошао у храм да молитвено дочека празник своје небеске заштитнице. Након пригодне бесједе оца Драгана о животу Свете Петке, сви присутни су позвани на послужење у просторије светосавског дома.

На сам дан Празника Свету Литургију је служио јереј Милан Михајловић уз саслужење ћакона Јована Рикановића. На светој Литургији је био присутан велики број вјерника како из овог мјеста тако и из околине.
Ове године на Светој Литургији и на слави Храма у Баткуши био је присутан и начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић са дијелом свога кабинета.

Након Свете Тајне Причешћа којој је приступио велики дио оних најмањих, и пригодне бесједе, обављен је трократни опход око овога светога Храма, и освећени су славски дарови. Кум овогодишње славе био је Перица Максимовић са породицом, из Баткуше, који је припремио и свечани ручак за све присутне.
Кумство за следећу годину је преузео Предраг Ганиловић, такође из Баткуше.
јереј Милан Михајловић

БАТКУША СВЕТА ПЕТКА