СЛАВА ХРАМА СВЕТЕ ПЕТКЕ ПАРАСКЕВЕ У ГАРЕВЦУ

Фото Епархија зворничко-тузланска
У четвртак, 26. октобра 2023. године, у храму Свете Петке Параскеве у Гаревцу код Модриче служено је Велико вечерње богослужење са петохљебницом у част Свете Петке Параскеве, коме је и посвећен овај предивни храм.

Великим вечерњим богослужењем началствовао је протонамјесник Синиша Лазић свештеник из Модриче уз саслужење протонамјесника Ненада Јеремића свештеника из Гаревца и јереја Мирослава Драшка свештеника из Новог Града.  Вечерњем богослужењу присуствовао је и велики број младих светосаваца - ученика Православне вјеронауке. Након вечерње службе вјерницима се обратио јереј Мирослав Драшко гдје говорећи о животу и значају Свете Петке Параскеве истакао како је веома лијепо што велики број дјеце дошао у храм Божији на молитву да прослави ову дивну светитељку.

На сам празник Свете Петке Параскеве, 27. октобра 2023. године, Светом Литургијом началствовао је протојереј Недељко Горановић из Добоја уз саслужење протонамјесника Синише Лазића из Модриче и протонамјесника Ненада Јеремића из Гаревца.

Светој Литургији присуствао је велики број вјерника, који су својим присуством увеличали празнични дан као и представници општинске управе на челу са замјеником начелника г-ђом Тамаром Евђић и осталим сарадницима.
На самом крају Свете Литургије отац Синиша Лазић обратио се дивном бесједом вјером народу говорећи о животу и значају Свете Петке Параскеве гдје истакао да је потребно да се угледамо на ову велику светитељку, али и да живимо хришћански сједињујући се са Господом кроз Свето Причешће, што је велики број вјерника и учинио.

Послије трократног опхода око Светог храма услиједило је освећење славских дарова које је кум Младен Ристић припремио са својом породицом.
На самом крају народ се вратио у храм да узме нафору.

Испред храма кумови су припремили богато послужење за све присутне гдје су се уз срдачан разговор вјерници са свештеницима задржали испред Светог храма.
Кумство за идућу годину преузела је Стоја Пејић са породицом.

Старјешина храма
Протојереј Никола Горановић