ПРИЗИВ СВЕТОГ ДУХА У ГАРЕВЦУ

На дан када наша црква прославља успомену на светог свештеномученика Иринеја и мученика Лупа, 5. септембра 2023. године, у храму Свете Петке Параскеве служен је чин призива Светог Духа на почетку нове школске 2023/24. године.

Вероучитељ протојереј Никола Горановић заједно са учитељем, учитељицама и дјецом подручног одјељења Основне школе "Сутјеска" дошли су данас у храм како би се Господу помолили да пошаље благодат Духа Светог на дјецу и ђаке наше.

Чин призива Светог Духа служио је протонамјесник Ненад Јеремић.

У бесједи отац Ненад је подсјетио ђаке на оно шта је најважније у њиховом животу, а то је да поред обавеза у школи које имају пет дана у седмици, да недјељом се труде да дођу на недјељу Литургију, а да остатак дана могу провести у одмору како би се припремили за нови радни дан.

По завршетку бесједе сви су прилазили на благослов да цјеливају Часни Крст и да их свештеник Ненад покропи освећеном водом.

У наставку настављено је дружење у Светосавском дому, гдје су вјероучитељи, попадије и учитељи послужили дјецу са послужењем које је припремила Црквена општина Гаревац.

Вероучитељ
Протојереј Никола Горановић