УПОКОЈИО СЕ У ГОСПОДУ МИТРОПОЛИТ ТОКИЈСКИ И ЦЕЛОГ ЈАПАНА ДАНИЛО

Митрополит токијски и цијелог Јапана Данило, предстојатељ аутономне Јапанске православне цркве, упокојио се у Господу 10. августа 2023. године, у 85. години живота, преноси Патријаршија.ру.

Предстојатељ је Јапанске аутономне православне цркве од 14. маја 2000. године
Рођен 5. септембра 1938. у Тојохашију, префектура Аичи, Јапан.

Године 1962. дипломирао је на Факултету француске књижевности Универзитета у Аичију.

Године 1965. завршио је Токијску богословију, 1968. године – Богословију Светог Владимира у Њујорку, САД, где је магистрирао теологију.

Новембра 1969. у токијском Саборном храму Васкрсења Христовог рукоположен је за ђакона, јануара 1972. за презвитера; Матеја у Тојохашију.

20. августа 1999. године, у Тројичном Саборном храму Свете Тројице Сергијеве лавре, пострижен је у монаштво са именом Данило у част светог благородног кнеза Данила Московског.

ЈАПАН РУСКА ЦРКВА