ДЕРВЕНТА: ОДРЖАНО 6. ВИДОВДАНСКО ВЕЧЕ НА ОТВОРЕНОМ

Фото: Дервентски лист
Коло српских сестара „Царица Милица“ и Српска православна црквена општина Дервента синоћ су уприличили шесто Видивданско вече на отвореном, сада већ традиционалну манифестацију поводом једног од највећих српских празника.

Једна од наших важних активности је и Видовданско вече, а жеља нам је била да из Дервенте пошаљемо у свијет слику Светосавља и слику љубави, јер немамо значајнијег празника од Видовдана, рекла је предсједница КСС Ђурђа Додиг Пијетловић.

– Посебно смо поносне на наше Божићне и Васкршње акције у које се укључе сви грађани нашег града и тада заједно дишемо у оној правој хришћанској љубави, али и на Васкршњу радионицу коју посјети више од 150 дјеце предшколског и школског узраста. Поред хумане мисије коју наше коло има као дио наше цркве, коло има и просвјетитељску улогу јер нам је жеља да као хришћанке учимо будуће генерације традицији и истинским вриједностима нашег народа, нагласила је Пијетловићева.

А вече је и овог пута било прожето традиционалним и патриотским пјесмама и стиховима, прије свих Милица Досковић, вокалне солисткиње и члана опере Српског Народног позоришта у Новом Саду, која је својим маестралним гласом отпјевала десетак родољубивих пјесама, али и надахнутим рецитацијама пригодних стихова у извођењу Сање Томинчић и Маријане Суботић.

На крају, шесте Видовданско вече су својом игром затворили фолклораши СКУД Дервента.

Извор: Дервентски лист

ВИДОВДАН АКАДЕМИЈА ДЕРВЕНТА МИЛИЦА ДОСКОВИЋ