МОНАШЕЊЕ У ХРАМУ КРАГУЈЕВАЧКЕ БОГОСЛОВИЈЕ

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски г. Јован началствовао је 1. јула 2020. године свечаним вечерњим богослужењем у храму Светог Јована Златоустог у Крагујевачкој богословији.

У наставку службе Владика је замонашио г. Немању Старовлаха, професора Богословије, у чин мале схиме давши му име Василије по Чудотворцу Острошком.

Архимандрит Нектарије (Татарин), игуман манастира Средишта, привео је новог монаха и гарантовао заветима које је монах Василије положио пред Господом и Владиком.

-Темељ монашког живота јесте Бог, и тежња за спасењем у васкрслом Христу. Такође, завет целомудрености јесте тежња за стицањем мудрости, мудрости која долази одозго, која је Сам Христос. Монаши пут је узак, тесан и трновит, али на том путу је сам Христос који уводи у Царство Божје, поручио је владика Јован.

Извор: Епархија шумадијска

ЕПАРХИЈА ШУМАДИЈСКА МОНАШЕЊЕ КРАГУЈЕВАЧКА БОГОСЛОВИЈА ВАСИЛИЈЕ СТАРОВЛАХ ЕПИСКОП ЈОВАН