ДОБОЈ: Васкрс у Петропавловском храму и дарови дежурним службама

Воскресењем смрт си поразио,
Небо Твојом хвалом одјекује,
Земља слави свога Спаситеља!
(П.П.Његош)

Свијетли Празник Васкрсења Господа и Спаса нашег Исуса Христа торженствено је прослављен у храму Светих апостола Петра и Павла у Добоју.

Храмовна звона у раним јутарњим часовима огласила су побједу Живота над смрћу и почетак Свете Васкршње Литургије. Евхаристијским сабрањем началствовао је протојереј Дајан Трифуновић уз саслужење умировљеног свештеника протојереја-ставрофора Радована Грујића и ђакона Владе Мојевића. Петропавловски храм ове године био је препун вјерног народа који је дошао да Литургијски прослави Празник над празницима показујући своју вјеру у Васкрсење Христово и побједу Бога над сваким злом.

Велики број благочестивог народа сабраних на Светој Литургији приступило је Чаши живота  примајући животворно и спасоносно Тијело и крв Христа Распетога и Васкрслога као круне вишенедељног Часног поста.

Васкршњу посланицу Његове Светости Патријарха српског Порфирија упућену вјерној пастви  прочитао је архијерејски намјесник добојски протојереј-ставрофор Мирко Николић, а потом су освећена васкршња јаја која су подијељена свим присутним вјерницима.

И ове године поводом највећег хришћанског празника Васкрсења Господњег, по благослову Епископа зворничко-тузланског Фотија, чланице Кола српских сестара (КСС) уз сарадњу са свештенством добојских парохија припремило је пригодне дарове за дежурне службе у граду Добоју.

Васкршња јаја освештао је духовник КСС протојереј-ставрвофор Мирко Николић. Након освећења јаја предсједница КСС госпођа Љиљана Мишић и свештенство добојских парохија подјелили су јаја дежурним службама града Добоја: ЈУ Болница ,,Свети апостол Лука“, Дому здравља, Полицијским станицама МУП-а Републике Српске, Ватрогасној јединици, КПЗ Добој, Електро Добој, Јавној кухињи Добој и старачком дому ,,Златно доба“ .

Овим даривањем потрудили смо се да онима који нису били у могућности да прославе овај велики Празник са својим најближима осјете прзничну радост Христовог Васкрсења.

Христос Васкрсе - Ваистину Васкрсе

ђакон Владо Мојевић

ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА ДЕЖУРНЕ СЛУЖБЕ ВАСКРС ДОБОЈ