ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ЕПАРХИЈЕ ЗВОРНИЧКО-ТУЗЛАНСКЕ ПРОСЛАВИЛА СВОЈУ ЗАШТИТНИЦУ

Погледајмо око себе и видимо своју потребиту браћу и учинимо мали напор да им олакшамо ову суморну садашњицу и улијмо им наду у боље сутра.

На празник Иконе Богородице Тројеручице, у манастиру Светог Василија Острошког у Бијељини, први пут је прослављена крсна слава Добротворне организације Епархије зворничко-тузланске ''Тројеручица'', уз присуство Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског господина Фотија, чланова Управног одбора, координатора добротворне организације ђакона Велислава Мишуре и других пријатеља и добротвора ове организације.

Свету Литургију је служио протојереј-ставрофор Љубо Богдановић, архијерејски намјесник бијељински уз саслужење ђакона Немање Ерака и молитвено присуство сестринства манастира Светог Василија, предвођеног високопреподобном игуманијом Матроном, као и свештенства из свих намјеништава Епархије зворничко-тузланске.

Ђакон Велислав је, испред ДО Тројеручица, подсјетио присутне на поријекло човјекољубља од апостола до данашњих дана и скренуо пажњу на важност милосрдног рада које свештенослужитељи треба да обављају у склопу свештеничких дужности.

Кума овогодишњег славе је госпођа Јелена Ђурић Спасојевић.

Да подсјетимо, Божијом милошћу и благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија прошле године је основана добротворна организација под називом ''Тројеручица'' .

Циљеви организације су : да континуирано помаже вишечлане породице које живе на рубу егзистенције и омогућује дјечијем нараштају нормалнији живот, подиже друштвену свијест о потреби помоћи породицама у превазилажењу сиромаштва, подизању наталитета, превазилажењу бијеле куге, смањењу исељавања младе образоване популације из земље кроз ангажовање младих и стицања искустава кроз волонтерски рад у оквиру друштвено корисних акција, доприноси побољшању услова живота избјегличке популације, интерно расељених, прогнаних лица, као и очување националног идентитета кроз организовање намјенских семинара, предавања и едукативних форума.

Погледајмо око себе и видимо своју потребиту браћу и учинимо мали напор да им олакшамо ову суморну садашњицу и улијмо им наду у боље сутра, да и нас погледа Свеблаги Господ и препозна као своје по ријечима Христовим „Када учинисте једном од најмање браће, мени учинисте“.

Молимо Вас да у складу са могућностима помогнете рад  ДО „Тројеручица“

Новчане прилоге можете уплатити на наш жиро рачун, храну и остале потрепштине можете оставити при сваком нашем храму.
Сва средства која буду уплаћена биће транспарентно утрошена, вођена и приказана.

Добротворна организација Епархије зворничко-тузланске
Број телефона: +387 65 664 825
Е-пошта: [email protected]
Жиро рачун: 567-343-27000105-26 SBERBANK