МОЛИТВЕНИ ИСПРАЋАЈ СТАНЕ ПЕРИЋ

Фото: Епархија зворничко-тузланска
На празник светих апостола Петра и Павла, 12. јула 2023. године, у храму преподобне Петке Параскеве у Црнчи код Деренте, служено је опијело поводом упокојења новопрестављене слушкиње Божје Стане Перић, удове Бошка, стрица Његове Светости Патријарха српског г. Порфирија.

Чин опијела над тијелом новопрестављене слушкиње Божје Стане служио је Његова Светост Патријарх српски господин Порфирије, уз саслужење Преосвећеног епископа зворничко-тузланског г. Фотија и свештенства више епархија наше помесне Цркве.

На крају опијела, Његова Светост Патријарх Порфирије је изговорио слово над одром новопрестављене слушкиње Божје Стане.

Подсјећамо, Патријарх Порфирије вуче коријене из дервентског села Црнча у Републици Српској.

Његов отац Радивоје рођен је у засеоку Брезичани, а мајка Радојка Бркић је из Појезне, такође код Дервенте.

УСНУО УПОКОЈИО ОПИЈЕЛО ЦРНЧА ОСИЊА ПАТРИЈАРХ ПАТРИЈАРХ ПОРФИРИЈЕ ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОСЈЕТЕ