ПРЕОБРАЖЕЊЕ ГОСПОДЊЕ - КРСНА СЛАВА ГРАДА ДОБОЈА

Епископ зворничко-тузлански Фотије, уз саслужење свештеника добојског намјесништва, поводом Преображења Господњег - славе града Добоја, освештао је данас реконструисани објекат Владичанског двора у добојском насељу Баре, у присуству српског члана Предсједништва БиХ Милорада Додика.

БИЈЕЉИНА ОБИЉЕЖИЛА СЛАВУ ГРАДА СВЕТОГ ПАНТЕЛЕЈМОНА

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије пожелио је житељима Бијељине срећну и благословену крсну славу. "Радује ме што смо се данас овдје сабрали, на велики празник, и што су овдје и представници државног врха. Црква се залаже за јединство народа и власти, да будемо сложни као у доба Немањића, јер једино тако можемо да опстанемо и да будемо народ благословен", нагласио је Епископ Фотије.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: УГЉЕВИК ДА БУДЕ ДУХОВНИ ЦЕНТАР

Владика је поводом 110 година од оснивања црквене општине Угљевик истакао да ово мјесто заслужује да буде духовни центар, те подсјетио како су ктитори и приложници показали велики труд јер су се борили за изградњу светиња у овом крају.

ИЛИНДАНСКИ САБОР У ПОЖАРНИЦИ

Свечано је данас било у Пожарници. Завичајно удружења Тузлака у Бијељини и Црквена општина Пожарница и ове године су организовали традиционални „Илиндански сабор Тузлака у Пожарници“, који је одржан данас, другог августа, са почетком у 15 часова код храма Вазнесења Господњег у Пожарници.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: КАКО ГОД ДА ЖИВИМО БОГА ДА СЕ СЕЋАМО И ЊЕМУ ДА ТЕЖИМО

На празник Свете великомученице Марине, епископ зворничко-тузлански господин Фотије служио је Свету Архијерејску Литургију у Челопеку.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: МОНАСИ СУ ОНИ КОЈИ ТРЕБА ДА СЕ УГЛЕДАЈУ НА АНЂЕЛЕ

Епископ Фотије богослужио у манастиру Драгаљевац поводом храмовне славе

НАЈВИШЕ ЕПАРХИЈСКО ОДЛИКОВАЊЕ ПРОТИ НЕБОЈШИ ДРАШКИЋУ

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије одликовао је данас у Брчком протојереја-ставрофора Небојшу Драшкића Орденом Светог краља Драгутина – Преподобног Теоктиста за допринос у раду Архијерејског намјесништва брчанског током протеклих десет година.

ДЕРВЕНТА: ОСВЕШТАНА СТАРА ЦРКВА У СРПСКОЈ ВАРОШИ

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије освештао је данас Стару цркву у Српској вароши у Дервенти, која је срушена 1992. године за вријеме окупације ХВО-а и такозване Армије БиХ.

Страна 22 од 38