ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ОСВЕШТАО ТЕМЕЉЕ ХРАМА У БУКВИКУ

У суботу 19. октобра, кад наша света Црква прославља Светог апостола Тому, у Буквику, парохија Поребричка,  Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Г. Фотије, уз саслуживање протојереја-ставрофора Драгана Ћирковића, архијерејског намјесника брчанског, високопречасних протâ: Илије Филиповића,Николе Пекића и Јове Михајловића, као и протођакона Богдана Стјепановића,  освештао је темеље храма посвећеног Светим мученицима јасеновачким као и свим српским страдалницима из последњег Одбрамбеног-отаџбинског рата.

Првопастира Епархије зворничко-тузланске Господина Фотија дочекао је парох поребрички, протонамјесник Никола Лукић заблагодаривши Владици на канонској посјети овој парохији и овоме светоме храму.

Кум темеља би Милан Ристић из Буквика.