Епископ Фотије: Будимо народ Божији

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије поручио је у данашњој бесједи вјерницима да свети великомученик Георгије показује да не треба никада одступати од своје вјере, ни по цијену гоњења, мучеништва и распећа.

"Будимо народ Божији", цитирао је Владика Фотије блаженопочившег Патријарха Павла и честитајући славу житељима Лопара пожелио да се ова мајевичка општина развија и да напредује духовно.

Епископ Фотије је оцијенио да велики број вјерника у храму показује да су Срби народ цркве и вјере, хришћански народ.
"Треба бити боголик, христолик човјек, али и човјек вјере, љубави и наде, који вјерује у вјечни живот и васкрсење из мртвих", закључио је Владика.

Крсна слава општине Лопаре Ђурђевдан обиљежена је Светом Архијерејском Литургијом и ломљењем славског колача у храму Покрова Пресвете Богородице, Литијом градским улицама и поменом за 242 погинула борца мајевичког краја.

Начелник општине Лопаре Радо Савић честитао је славу суграђанима и захвалио свима који су дали допринос развоју општине, уз увјерење да ће се привредни напредак из претходног периода задржати и унаприједити.
"Дочекујемо крсну славу са реалним перспективама за економски развој, за већу запосленост и већи стандард свих наших суграђана", рекао је Савић.

Предсједник Борачке организације Републике Српске Миломир Савчић изјавио је након помена погинулим борцима да народ у Српској ужива највиши облик слободе, испољавања вјере на начин како то обичаји, традиција и сама вјера налажу, те истакао да највеће заслуге за то припадају погинулим саборцима.

​Након полагања цвијећа испред централног споменика, Епископ Фотије и остали званичници посјетили су и Спомен-собу за погинуле борце у Центру за културу и информисање у Лопарама.

Младен Василић - Координатор за Односе са јавношћу општине Угљевик