СЛАВСКА САБРАЊА У ПАРОХИЈИ ЦАПАРДСКОЈ

На дан када наша Црква прославља Свету великомученицу Марину прослављена је храмовна слава у Цапардама.

Евхаристијским сабрањем началствовао је архимандрит Нектарије (Тешић), игуман манастира Часног Крста, уз саслужење протојереја-ставрофора Славенка Томића, пароха зворничког, протојереја Бојана Гојковића, пароха шековићког, протонамјесникâ Ивана Савиновића, бригадног свештеника при оружаним снагама БиХ и Спасоја Радовановића пароха тузланског.

Прикладном бесједом вјерном народу обратио се надлежни парох о. Драган, поучивши благочестиви народ на јеванђелску тему дана и о подвигу угоднице Божије Свете Марине. Током свете Литургије вјерни народ и дјеца приступили су светој тајни Причешћа.

По завршетку Литургије извршен је трократни опход око храма, а затим је са кумом славе Вањом Бојанић, чин резања славског колача извршио прото Славенко уз саслужење браће свештеника.

Празнична радост прославе Свете Марине, настављена је уз трпезу љубави и народно весеље вјерног народа и свештенства, коју је припремила овогодишња кума Вања са својом породицом.

Кумство за наредну годину прихватио је Боро Тодоровић из Цапарди, који је храму кумовао и прије три године на дан крсне славе. Посебна радост нам је јер се из године у годину млади људи, попут овогодишње куме, прихватају кумства, а свему томе допринјело је васпитање и одгој кроз предмет вјеронауке, чији су плодови из године у годину све примјетнији.

На овај свети и велики дан за нашу парохијску заједницу, милошћу Божијом а даром ктитора живописа, брата Станка Загорца и његових синова Стеве и Младена, као и фрескописца мр Гојака Ристановића наш храм обогаћен је и уљепшан стасидијама и троновима, које је израдио дуборезац Славко Томић из Крагујевца.

СЛАВА ФИЛИЈАЛНОГ ХРАМА

На празник Светог пророка Илије у селу Снагову прослављена је крсна слава филијалног храма, служењем свете Литургије.

Са овогодишњим кумовима, браћом - Велемиром, Цвиком и Радетом Грујић - извршен је чин резања славског колача. Послије Евхаристијског сабрања обављен је парастос пострадалим војсковођама и војницима код спомен обиљежја у порти. Славска радост настављена је уз трпезу љубави коју су припремили кумови, браћа Грујић.

протонамјесник Драган Негић

СВЕТА ВЕЛИКОМУЧЕНИЦА МАРИНА ОГЊЕНА МАРИЈА ХРАМОВНА СЛАВА ЦАПАРДЕ СВЕТИ ПРОРОК ИЛИЈА СНАГОВО