БАДЊЕ ВЕЧЕ И БОЖИЋ У ДОБОЈУ – ПЕТРОПАВЛОВСКИ ХРАМ

Празник Рођења Господа Бога и Спаса нашег Исуса Христа торжествено је прослављен у храму светих апостола Петра и Павла у Добоју.

БАДЊЕ ВЕЧЕ

У навечерје празника, на Бадњe вече, празнично вечерње богослужење су служили протојереј-ставрофор Мирко Николић и ђакон Владо Мојевић.
Сабраним вјерницима пастирском бесједом обратио се отац Мирко, говоривши о томе колики је значај оваплоћења Богомладенца Исуса Христа за људски род, те указујући да радост прослављања овог радосног празника није у пуцању пиротехничким средствима и пјевању пјесама које нису пригодне овоме празнику. Овај велики породични празник првенствено се молитвено и литургијски прославља, а затим у породичном кругу у својим домовима онако како доликује православним хришћанима. Након вечерњег богослужења свештенослужитељи овог светог храма освештали су бадњак,  а затим је по обичају наложен на ватру.

ОБИЛАЗАК ДЕЖУРНИХ СЛУЖБИ

Показујући бригу за духовну паству, свештенство добојских парохија у сарадњи са Колом српских сестара након вечерњег богослужења су обишли дежурне јавне службе у граду Добоју те их даривали пригодним припремљеним пакетима. Циљ нам је био да у ноћи када дочекујемо радосни празник Христовог Рођења посјетимо све оне који су на својим радним мјестима и нису у могућности да празник дочекају у своме дому обрадујемо пригодним даровима и на овај начин им се захвалимо што у овој ноћи бдију над грађанима Добоја. Чланице Кола српских сестара су и овај пут посјетиле су Јавну кухињу у Добоју те однијели припремљене дарове.

РОЂЕЊЕ ХРИСТОВО

На Божић у раним јутарњим часовима звона храма Светих апостола Петра и Павла објавила су почетак литургијског празновања овог свијетлог празника. Евхаристијским сабрањем началствовао је протојереј-ставрофор Мирко Николић, уз саслужење умировљеног свештеника протојереја-ставрофора Радована Грујића, те ђакона Владе Мојевића. Велики број вјерног народа сабрао се под сводове овог светог храма на Божићно јутро како би литургијски прославили Рођење Богомладенца Господа Исуса Христа и приступили Чаши живота сјединивши се са оваплоћеним Христом као круном вишенедељног Божићног поста. Божићну посланицу Његове Светости Патријарха српског г. Порфирија упућену вјерном народу прочитао је архијерејски намјесник добојски протојереј ставрофор Мирко Николић.

МИР БОЖИЈИ ХРИСТОС СЕ РОДИ!

Ђакон Владо Мојевић

РОЂЕЊЕ ХРИСТОВО БОЖИЋ БАДЊИ ДАН ДЕЖУРНЕ СЛУЖБЕ ДОБОЈ