СЛАВА ХРАМА У ГОРЊОЈ КОСТАЈНИЦИ

Фото Епархија зворничко-тузланска
Дана 22.10.2023. у 20. Недељу по Духовима (недеља пред Св. Петку) , у Горњој Костајници прослављена је слава храма који је посвећен Св. Петки Параскеви.

Овом приликом освећен је иконопис у храму, који је залагањем вјерног народа и трудом иконописаца Велибора Билића и Ненада Глишића у прошлој години приведен крају. Литургијом је началствовао протојереј-ставрофор Мирко Николић архијерејски намјесник добојски, као изасланик Његовог Преосвештенства Епископа Фотија, који је био спријечен да дође, уз саслужење протојереја Бранка Цвјетковића и протонамјесника Дражена Шљокића.

Овом приликом за изузетан​ труд и љубав према Цркви, архијерејским похвалницама одликовани су Г. Синиша Филиповић, који је уједно и кум иконописа, Г. Велемир Пејић, Г. Драган Јовић и Г. Горан Скопљак сви из Костајнице. Кум овогодишње славе био је Г. Мирко Новаковић. Св. Литургија је протекла уз присуство великог броја вјерног народа који су узели активно учешће у припреми славе храма и свечаности освећења.

У пригодној бесједи о. Мирко Николић истакао је значај храма, и посјете светом храму, те бриге о истом, а исто тако о духовном назидању вјернога народа са својим свештенством, те нагласио многе обавезе нас као Хришћана,како клирика тако и вјернога народа. Након свете  литургије и чина освећења иконописа услиједио је трократни опход око храма, освећење славски дарова, те ручак за све присутне.

Кумство за наредну годину преузели су више домаћина из Горње Костајнице.

протојереј Златко Загорац

КОСТАЈНИЦА