ПРОСЛАВЉЕН ЗВОЊСКИ ЗБОРИЋ НА ПАРОХИЈИ КОПРИВЉАНСКОЈ

У недјељу пред Крстовдан, 24. септембра 2023. године, на парохији копривљанској прослављен је “Звоњски зборић”. Овог дана, прије више деценија, је на звоник нашег Старог храма из 1874. године, посвећеног Вазнесењу Господњем, подигнуто звоно из 1925.године.

Евхаристијским сабирањем у подножију Требавске планине началствовао је парохијски свештеник протојереј-ставрофор Јадранко Стојановић а саслуживали су му јеромонах Јелисеј (сабрат манастира Дуга Њива), јереј Горан Пањков и парохијски ђакон Милорад Пантић.

Кумови су били Лара и Андреј Ранкић који су са многим присутним приступили Светој Чаши и причестили се.

На Литургијском сабрању је присуствовао велики број вијерника, као и начелник општине Модрича господин Јовица Радуловић.

Отац Јадранко, домаћин сабрања, поздравио је све госте пригодном бесједом, захваливши се свима на доласку.

По завршетку додијељена је захвалница Црквене Општине г. Вељку Васиљевићу за његов допринос у животу Цркве а затим уприличена гозба љубави у црквеној сали при храму.

ВОЗДВИЖДЕЊЕ ЧАСНОГ КРСТА КРСТОВДАН МОЛИТВА ПОЉСКА МОЛИТВА КОПРИВНА