СЛАВА ХРАМА У ОБУДОВЦУ

У присуству великог броја вјерног народа, храм у Обудовцу прославио је своју  храмовну славу  и празник Рођења Пресвете Богородице.

У навечерју празника служено је празнични вечерње богослужење којим је началствовао јереј Бошко Максимовић.

Литургијским сабрањем на дан празника началствовао је протојереј-ставрофор Драган Тодоровић,  уз саслужење протојереја-ставрофора Михајла Гачића, јереја Милана Михајловића и ђакона Јована Рикановића.

Велику радост овој свечаности дао је велики број вјерних који се сјединио са Тијелом и Крвљу Христа Господа.

Кум ове године био је господин Драган Игњатовић, а за сљедећу годину изабран је господин Лука Божић.

У свом обраћању, старјешина храма, прота Драган Тодоровић, се захвалио свим парохијана за сву подршку, а првенствено за долазак и учествовање на богослужењима. У наставку славља уприличено је послужење и трпеза љубави.

ђакон Јован Рикановић

РОЂЕЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ МАЛА ГОСПОЈИНА ХРАМОВНА СЛАВА ОБУДОВАЦ