СЛАВА СПОМЕН ХРАМА У ДОБОЈУ

Молитвени дочек великог празника и Крсне славе Спомен храма Рођења Пресвете Богородице  у Добоју, започело је празничном вечерњом службом.

Богослужењем је началствовао протонамјесник Ненад Јеремић,  а саслуживали су протојереј Дајан Трифуновић, протонамјесници Драган Марковић и Немања Продић, умировљени свештеник протојереј-ставрофор Недељко Пришић, и  ђакон  Владо Мојевић.

Након вечерње молитве, испред храма Рођења Пресвете Богородице, одржана је свечана академија у организацији Управе храма и хуманиратне организације „ Сви за Космет“.

Академија је била хуманитарног карактера, са циљем пружања помоћи дјеци са Косова и Метохије у набавци књига и школског прибора. Вјерници и парохијани добојских парохија исказали су своју велику подршку и љубав нашој браћи и сестрама на Косову и Метохији.

На дан празника Светом Литургијом је началствовао протојереј Дајан Трифуновић, а саслуживали су умировљени свештеник протојереј-ставрофор  Драгомир Хаџи Стевић, јереј Борис Станић и  ђакони Бојан Јокановић и  Владо Мојевић.

Хор Богољубље је својим гласовима увеличао ово литургијски славље.

Послије Свете Литургије извршен је избор кума за идућу годину и даривање часног крста, барјака и икона. За кумове славе следеће године изабране су сестре Цвијета Божић и Дуја Трипић из Добоја.

У наставку је одржана свечана Литија улицама града Добоја.

Вративши се у порту храма одслужен је парастос за све пострадале за вјеру православну у последњем Одбрамбено-отаџбинском рату код спомен бисте Споменка Гостића.

Обављен је и обред освећења и резања славског колача који је припремио кум овогодишње славе г. Стојан Алексић из Добоја.

Послужење и славски ручак за сав присутан народ  припремљен је у будућем Светосавско-парохијском дому, који, иако још у изградњи, даје нову љепоту и садржај у порти Спомен храма Рођења Пресвете Богородице у Добоју.

протојереј-ставрофор Растко Максимовић

РОЂЕЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ МАЛА ГОСПОЈИНА ХРАМОВНА СЛАВА ЛИТИЈА ДОБОЈ