ЛИТИЈА СА МОШТИМА СВ. СИСОЈА У ЧЕЛОПЕКУ

На дан који наша Света Црква посвећује преподобном Сисоју Великом у челопечким храму Свете великомученице Марине служена је Света литургија у 09:00 часова.

Празнична и молитвена радост настављена је у послије подневним часовима када је у 17:00 служен Акатист светом Сисоју, заштитнику мајки и дјеце.

По завршетку акатиста учињен је крсни ход кроз насеља наших парохија са литијским молитвама. У част светитеља, а за здравље и спасење парохијана, за напредак и свако добро дјеце наше узношене су молитве уз појање дјечице и богослова.

У литији су ношене, честице моштију преподобног Сисоја и свете великомученице Марине, које се од маја мјесеца прошле године, са благословом Преосвећеног Епископа зворничко-тузланског Г. Фотија, чувају у челопечком храму и благослов су вјерном народу челопечких парохија.

У крсном ходу дугом пет километара и ове, као и ранијих година, учествовало је више од три стотине вјерника.

По повратку у храм извршен је чин резања славског колача са дјечицом. Најмлађем учеснику литије дарована је икона у позлати светог Сисоја Великог.

Планирани културно-умјетнички програм, због кише која је услуједила по повратку литије у храм, одржан је у скраћеној изведби у самом храму јер је дошло до нестанка електричне енергије.

Радујемо се великом броју вјерника а нарочито наше дјечице која су показала вјеру дјелу и молитвом током крсног хода прослављали Господа и свете угоднике кроз молитвено појање.

Послужење за присутни народ припремили си чланови организационог одбора уз свесрдну помоћ чланица Добротворне организације ''Тројеручица'' - пододбор Челопек, као и мајке наше парохијанке, које су се потрудиле да припреме разноврсно слатко послужење за све присутне, те свима њима захваљујемо на труду и дару.

ПРЕПОДОБНИ СИСОЈЕ ВЕЛИКИ ЛИТИЈА ЧЕЛОПЕК ХОР МУЗИЧКА ШКОЛА КРСНИ ХОД