ПЕТРОВДАНСКА ЛИТИЈА У АМАЈЛИЈАМА

Уочи празника светих Првоврховних апостола Петра и Павла у селу Амајлије код Бијељине је одржана свечана литија.

Посебна радост је била то што су се вјерници могли поклонити икони са ликом и честицом моштију светог великомученика Пантелејмона, коју је за ову прилику донио протојереј-ставрофор Драган Илић, старјешина Пантелејмоновског храма у Бијељини.

У литији су, поред оца Драгана, некадашњег пароха у Амајлијама молитвено учешће су узели и протонамјесник Дражен Ракић, управник Информативне службе Епархије зворничко-тузланске; и протонамjeсник Зоран Радуловић, домаћин сабрања као и многи вјерни народ.

Након литије која је ишла кроз село услиједио је културно-умјетнички програм за који су се побринули појачки састав при цркви у Амајлијама као и браћа Благојевићи који су показали свој неоспорни и потврђени хармоникашки таленат.

Посебно задовољство је било и то што су чланови омладинске школе фудбала ФК ''Дрина Амајлије'' узели активно учешће у литији.

СВЕТИ АПОСТОЛИ ПЕТАР И ПАВЛЕ ЛИТИЈА АМАЈЛИЈЕ КРСНИ ХОД