СВЕТА ПЕТКА ТРНОВА- ПРЕСЛАВА У ДОЊЕМ БРЕЗИКУ

Дана 08.08.2022. године, Храм Христа Спаситеља у Доњем Брезику прославио је своју преславу, празник преподобномученице Параскеве-Трнове Петке.

Свету Литургију су служили парох брчански, протојереј-ставрофор Илија Филиповић; парох доњобрезичко-гредички, протојереј-ставрофор Вујадин Станишић; парох у Бечу (Епархија аустријско-швајцарска), протојереј Славиша Божић; парох у НовојГорици (Митрополија загребачко-љубљанска) протонамјесник Мирослав Ћирковић; парох брезопољски, јереј Александар Јефтић; ћакони Немања Јокић, Јован Рикановић и  Борис Симикић.

Кум овогодишње преславе био је Миленко Малић из Гредице, а кумство за наредну годину преузео је његов син Дејан Малић. Након Литургије обављен је трократни опход и резање славског колача. Послије молитвеног дијела услиједило је и послужење за све присутне у светосавском дому при нашем храму.

СВЕТА ВЕЛИКОМУЧЕНИЦА ПАРАСКЕВА ТРНОВА ПЕТКА ХРАМОВНА СЛАВА ПРЕСЛАВА ДОЊИ БРЕЗИК