СПОМЕНИК ЗА ДЈЕЧАКА МУЧЕНИКА СЛОБОДАНА СТОЈАНОВИЋА У ДРИЊАЧИ

У жељи да се сачува успомена на страдање дјечака-мученика Слободана Стојановића (12) и сву страдалу дјецу, благословом епископа зворничко-тузланског господина Фотија, а на иницијативу Црквене општине Дрињача, у порти Храма Светог Ђакона Авакума у Дрињачи биће постављен монументалан споменик висине четири метра, са Крстом на врху.

Споменик је израдио и донирао истакнути привредник и академик Драгољуб Драго Мирковић са породицом, из Бијељине.

Израду рељефа у бронзи са ликом Слободана Стојановића и пса, по кога се вратио када је страдао, финансирала је Борачка организација Републике Српске и донатори.

Поред споменика, биће постављене и информативне табле о историји и страдању дрињачких храмова, свештенства и вјерног народа кроз историју па до данашњих дана.

Повезана тема - ДРИЊАЧА: ОДРЖАН ПАРАСТОС ДЈЕЧАКУ МУЧЕНИКУ СЛОБОДАНУ СТОЈАНОВИЋУ

Такође, у склопу овог спомен комплекса, налазиће се и велико игралиште за дјецу, како би наши најмлађи, као и сви они које пут нанесе у Дрињачу, имали мјесто за радост и игру.

Фото: илустрација

Израду игралишта са неколико справа за игру ће финансирати наш прослављени спортиста и капитен кошаркашке репрезентације Србије Мирослав Радуљица, који се без двоумљења одазвао нашем позиву и изразио жељу да посјети наш Храм и дружи се са дјецом чим му могућности и обавезе дозволе.

Повезана тема - УМЕСТО ВОШТАНИЦЕ СЛОБОДАНУ СТОЈАНОВИЋУ

План је да се по обезбеђивању средстава за радове око уређења терена и постављању платоа за споменик почне одмах са реализацијом овог битног пројекта за нашу Цркву и сав род.

Позивамо све људе добре воље да нам помогну да ово започето дјело завршимо, а информације о начину помоћи можете добити код надлежног свештеника на број телефона 066 960 963 или лично у цркви у Дрињачи.

Захваљујемо се свим досадашњим донаторима и приложницима на обнови Храма и изградњи спомен комплекса, који нам помажу да од храма у Дрињачи направимо истинску духовну оазу и чуваркућу страдања нашег народа у овом делу Подриња.

Јереј Мићо Бабић

СТРАДАЊЕ СРБА ОДБРАМБЕНО ОТАЏБИНСКИ РАТ ДРИЊАЧА СЛОБОДАН СТОЈАНОВИЋ