ОГЊЕНА МАРИЈА - СЛАВА ХРАМА У ЧЕЛОПЕКУ

На дан када наша света Црква празнује свету великомученицу Марину - Огњену Марију, прослављена је храмовна слава парохијског храма у Челопеку.

Свету литургију служио је протојереј-ставрофор Славенко Томић, парох треће парохије зворничке уз саслужење протојереја Ивана Савиновића, бригадног свештеника при Оружаним снагама БиХ у тузланској касарни ''Дубраве''; протојереја-ставрофора Драгише Томића пароха челопечког и ђакона Велибора Крајишника при челопечком храму.

По завршетку Свете литургије учињен је трократни опход око храма у току кога је извршен парастос пострадалима у последњем Одбрамбено-отаџбинском рату 1992-1995 као и упокојеном првом пароху челопечке парохије проти Раденку Мировићу.

У наставку, чин освећења славских дарова са овогодишњим кумовима Александром Васиљевићем из Челопека, Јовицом Ђурићем из насеља Улице и Вељком Лазићем из насеља Економија, извршио је протојереј Дражен Стевановић, парох козлучки.

Кумовима захваљујемо за кумство, молећи се да Господњи благослов молитвама свете Марине буде са њима и њиховим породицама на многа и блага љета. Кумство за наредну годину прихватио је Бранимир Гаврић из Челопека.

Прослава храмовне славе настављена је уз трпезу љубави и послужење за присутне вјернике.

У 17:00 часова служен је акатист светој великомученици Марини. По завршетку акатиста уприличено је традиционално народно весеље у порти храма.

СВЕТА ВЕЛИКОМУЧЕНИЦА МАРИНА ОГЊЕНА МАРИЈА ХРАМОВНА СЛАВА ЧЕЛОПЕК