ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БОГОСЛУЖИО НА ВАСКРСНИ ПОНЕДЈЕЉАК У КАРАКАЈУ

Света архијерејска Литургија у Каракају
Дана 29. априла 2019. године, на Васкршњи понедјељак, Његово Преосвештенство, Епископ зворничко-тузлански, Господин Фотије, служио је свету Литургију у Храму Васкрсења Христовог у Каракају, поводом храмовне славе.

Преосвећеног владику Фотија дочекао је пригодном бесједом старјешина храма, јереј Растко Лукић, и захвалио се Епископу што нас је почаствовао својом посјетом, молитвом и поукама које ће нам дати.

Преосвећеном владици саслуживали су свештеници протојереј-ставрофор Видоје Лукић, архијерејски намјесник зворнички, протојереји-ставрофори Славенко Томић и Раденко Мировић, јереј Растко Лукић, старјешина храма, те протођакон Богдан Стјепановић и ђакон Давор Арнаут.

Владика је освештао славски хљеб и жито поводом славе храма и дјечијег хора који дјелује при храму.

У својој бесједи Епископ је говорио о важности крштења као новог живота који нам је омогућио Христос Својим Васкрсењем. Позвао нас је да свима, па чак и другим народима и људима друге вјере свједочимо и ријечима и дјелима и понашањем ту најспасоноснију истину да је васкрсао Господ.

ВАСКРСНИ ПОНЕДЕЉАК ХРАМОВНА СЛАВА КАРАКАЈ