РЕАГОВАЊЕ - БУГАРСКЕ ВЛАСТИ ПРОТЕРАЛЕ НАСТОЈАТЕЉА РУСКОГ ПОДВОРЈА У СОФИЈИ

„Изражавамо жаљење због протеривања из земље настојатеља и двојице службеника цркве-подворја Светог Николе у ​​Софији, архимандрита Васијана (Змејева), протојереја Јевгенија Павељчука и Владимира Бонка“, наводи се у изјави, коју је потписао архијереј Бугарске Православне Цркве митрополит видински Данило, објављеној на страници Видинске митрополије на друштвеној мрежи.

Како је раније саопштено, бугарске власти су 21. септембра наредиле настојатељу, секретару и службенику подворја Руске Православне Цркве у Софији да у року од 24 сата напусте земљу под изговором да њихов боравак у Бугарској наводно „представља претњу по државну безбедност.“

„У овом турбулентном политичком времену желимо да подсетимо да ће проћи политичке предрасуде, странке, идеологије, политички савези, коалиције, као што је много таквих неповратно прошло у историји наше земље. Остаје Христова истина и љубав чији је гласник и оличење у свету Црква“, истакао је митрополит видински Данило. „Истина и љубав Христова су нада спасења за све нас. Они су и темељ наше личне и националне безбедности.“

„Истина и љубав нас уче да поштујемо сваког човека и да ништа не чинимо по пристрасности (1.Тим. 5:21)“, подсетио је митрополит Данило, пожелевши: „Нека нам Бог буде помоћник и заштитник током олуја у нашем свету испреплетаном грехом и нека нас доведе у Свој мир!“

Извор: ОСЦП
ПОВЕЗАНА ВИЈЕСТ: Саопштење Сектора за информисање ОСЦП-а поводом протеривања настојатеља подворја Руске Православне Цркве у Софији од стране бугарских власт

БУГАРСКА ЦРКВА РУСКА ЦРКВА