ПЕЧАТ АНТИХРИСТА - ПАТРИЈАРХ КИРИЛО О ДИГИТАЛИЗАЦИЈИ

Дигиталне технологије са лакоћом су способне створити инструменте за потпуну контролу човјечанства. Тако нешто у пришлости није било могуће. Данас је цивилизација и људска мисао достигла такав степен да дигиталне технологије могу осигурати потпуну контролу људске личности. То се не дешава само ради бриге о човјеку, него и због управљања његовим понашањем.

У Откровењу је речено да ће долазак Антихриста бити повезан са тоталном контролом човјечанства. Иако није буквално тако записано, из садржаја ове књиге савршено је јасно да се ради о контроли човјечанства. Тамо се каже да ће на челу сваког човјека бити печат Антихриста и без тог печата ништа се неће моћи купити ни продати, нити моћи учествовати у друштвеним догађајима.

- А ако човјек сам одлучи то прихватити? Као што данас имамо паметне телефоне? Видите колико је могућности, од тренутне локације до снимања фотографија? Људи сами то користе.

- У томе и јесте проблем. Ђаво се најчешће јавља у обличју свијетлог анђела. Долазак Антихриста биће повезан са појавом невјероватног човјека који ће својим интелектуалним способностима и утицајем бити спреман човјечанство извести из кризе у коју је запало. Он ће предложити да сваки преступ нестане из наших живота. Руководиће се тиме да сваки човјек има некакав „кључ" за приступ свему ономе шта му је потребно. То може бити картица или било шта друго. Принесите картицу и производ, храна или образовање вам постају доступни. Ако немате картицу све се губи. Говоримо о томе да развој дигиталних технологија човјечанству даје могућност поптуне контроле личности. Навео сам примјер Откровења и Антихриста како би било јасно да напредак контроле над човјеком значи, уствари, ропство и све ће зависити од тога ко ће бити господар над тим „робовима". Црква је категорично против кориштења дигиталних технологија ради контроле људске личности.

ПАТРИЈАРХ ПАТРИЈАРХ КИРИЛО РУСКА ЦРКВА САВРЕМЕНЕ ТЕМЕ ДУХОВНЕ ПОУКЕ