(НОВО) ИЗАШАО БОЖИЋНИ БРОЈ ЧАСОПИСА „ЖИВОТВОРНИ ИСТОЧНИК“

Драга браћо и сестре, поштовани читаоци,

По благослову Његовог Преосвештенства, Епископа зворничко-тузаланског господина Фотија, из штампе је изашао 47. број часописа „Животворни Источник“ − број који излази о празнику Рођења Господа Нашег Исуса Христа тј. Божића. Као и до сада, уредништво се потрудило да читоцима донесе интересантне и актуелне текстове.

На самом почетку часописа, читаоцима је представљен наступ Издавачке куће Епархије зворничко-тузланске „Синај“ на 66. Међународном београдском сајму књига. То је уједно био и први самостални наступ наше издавачке куће на једном сајму књига, у оквиру којег су посјетиоцима представљена наша издања.

Након тога, читаоцима доносимо следеће текстове: Охристовљење људске личности од протонамјесника Младена Јурошевића, Однос вјере и разума од моје маленкости, Црква у Прибоју од професора Пере Радовановића, Три дана на Косову и Метохији од протојереја Синише Шаренца, Вријеме буђења и раст духовног човјека од протојереја Милоша Зекановића, Хришћански поглед на здравље у односу на спасење од протојереја-ставрофора Жељка Теофиловића и многе друге.

Поред њих ту су и пјесме нашег Владике Фотија које редовно доносимо: Дан у поноћ, Молитва светој великомученици Варвари и Православан бити.

Позивамо све наше вјернике и читаоце да и даље редовно прате наша издања. У будућности припремамо још бројне друге књиге и часописе.

Овог приликом, као главни и одговорни уредник часописа „Животворни Источник“, желим да честитам свим нашим читаоцима наступајући празник Рођења Христовог, уз традиционални поздрав:

„Мир Божији – Христос се роди!“

Бојан Чечар, протођакон
Главни и одговорни уредник