(НАЈАВА) 2. СВЕТОПРОХОРСКИ МОНАШКИ САБОР

Епархија врањска обавештава да уочи празника Преподобног Прохора Пчињског, од 30. до 31. октобра 2023. године, уз сатрудништво Светог манастира Хиландара, организује „Други Светопрохорски монашки сабор“ под покровитељством Светог Архијерејског Синода Српске православне Цркве (Одлука бр. 335/зап. 263 од 6. априла 2021. године). Први Међународни Монашки сабор одржан је 30. и 31. октобра 2020. године у Манастиру Преподобног Прохора Пчињског, а поводом 950 година од оснивања манастира.

Ово међуцрквено монашко сабрање има духовни, научни и образовни карактер и намењено је превасходно духовној користи, подршци и унапређењу монаштва.

Епархија врањска обавештава и позива да епархије Српске Православне Цркве, због ограниченог простора, могу да пошаљу до два своја представника на овај Монашки сабор, који ће се завршити манастирском славом 1. новембра 2023. године.

Пријављивање обавити најкасније до 10. октобра 2023. године на мејл [email protected] или на телефон 066/8885291.

Извор: Епархија врањска

НАЈАВА ЕПАРХИЈА ВРАЊСКА