ОТВОРЕНА ИЗЛОЖБА "СВЈАТ, СЈАТ, СВЈАТ ГОСПОД САВАОТ"

„Свјат, свјат, свјат Господ Саваот!“ јесу речи из Победничке песме којима је аутор Милица Мишић назвала своју изложбу која је отворена у Малој галерији УЛУПУДС – а (Удружење ликовних уметника примењених уметности и дизајнера Србије), у уторак, 23. јуна 2020. Године, извештава репортер Марко Весић за радио Слово Љубве.

О изложеним радовима говорила је професор Миљана Јовановић, а изложбу је отворила ауторка Милица Мишић. Учешће у свечаном отварању изложбе узеле су Марија Вучковић и Александра Пашић које су извеле похвалне литургијске химне.

Представљени радови Милице Мишић на изложби говоре о комплексним теолошким појмовима, попут стварања света, Слави Божијој, пророчким виђењима, темама хришћанске антропологије а сви они врхуне у представи Господа Сведржитеља. Непрестани животни пулс Црквеног евхаристијског живота који напаја црквену уметност пружа јој непрегледну дубину стваралаштва. Разумевши на тај начин црквену уметност циљ изложбе је да прикаже на који начин различите технике и материјали могу да пренесу тему прославе Бога задржавајући при том препознатљив сликарски метод обрнуте перспективе којег су византијски уметници оставили у наслеђе савременим уметницима.

Милица Мишић је рођена 30.11.1991. године у Теслићу (Република Српска). Дипломирала је на Академији СПЦ за уметност и консервацију у Београду, смер Црквена уметност - иконопис. Мастер студије је завршила 2018. године.

Мастер рад под називом "Мученици из Влајића - Сведочанство о једном заборављеном злочину" објавила је издавачка кућа "Синај" Епархије зворничко - тузланске.

Извор: Радио Слово Љубве
Фото: Марко Весић

Повезане вијести:

ТЕСЛИЋ: Отворена изложба православних икона (ВИДЕО)

ТЕСЛИЋ: ПРОМОЦИЈА КЊИГЕ ''МУЧЕНИЦИ ИЗ ВЛАЈИЋА'' (ВИДЕО)

СТРАДАЊЕ СРБА МУЧЕНИЦИ ВЛАЈИЋИ ИКОНОПИС ИЗЛОЖБА