Младен Иванић члан Предсједништва БиХ у посјети Епископу Фотију

На простору Федерације БиХ, гдје Срба нема довољно за значајнији политички ангажман партија, једино је Српска православна црква институција која траје и која им пружа ослонац за очување идентитета, изјавио је Младен Иванић члан Предсједништва БиХ након састанка са епископом зворничко – тузланским, Фотијем.

Коментаришући информацију да Српској православној цркви на подручју Тузле још увијек није враћено 27 објеката, Иванић је нагласио да се имовина мора вратити.

"То би пружило значајан основ да српске инсттитуције у Тузли буду јаче присутне и Срби као народ , а то је и врста теста према властима Федерације БиХ" – рекао је Иванић и додао да не очекује ништа друго него да се примијене исти аршини када је у питању Српска православна црква као и у случају Исламске вјерске заједнице и других вјерских заједница.

Владика Фотије се захвалио на посјети члана Предсједништва БиХ и оцијенио да се ради о изразу повјерења и заједништва, потпуне сарадње цркве и државе.

"Ми као црква смо ту да указујемо на духовне проблеме нашега народа, да носимо крст његов кроз богослужења, а државне институције су ту да помогну у земаљским оквирима", истакао је епископ зворничко-тузлански.

Он је додао ће се СПЦ борити за очување имовине, као и за очување нашег народа у православној вјери и да очекује подршку политичара на нивоу ентитета , као и на нивоу БиХ.

Извор: В. Јевтић/РТРС

Фото: Епархија зворничко-тузланска