ИСТОЧНО САРАЈЕВО - ОДРЖАНО САВЈЕТОВАЊЕ ПРОФЕСОРА ВЈЕРОНАУКЕ

Фото: Митрополија дабробосанска
У суботу, 24. фебруара 2024. године са почетком у 10:00 часова одржано је стручно савјетовање за све професоре православне вјеронауке у Републици Српској и ФБиХ.

Стручно савјетовање је одржано у Центру за културу у Источном Новом Сарајеву, а под непосредним покровитељством Његовог Високопреосвештенства митрополита дабробосанског Господина Хризостома, предсједника Катихетског одбора (КО) Републике Српске и ФБиХ.

На почетку рада све присутне је поздравио ђакон Вукота Вишњевац, професор и координатор православне вјеронауке у Митрополији дабробосанској.

Стручно савјетовање је благословио и отворио Високопреосвећени митрополит Господин Хризостом.

Своја стручна предавања по избору КО изложили су: протојереј-ставрофор проф. др Владимир Ступар, проф. ПБФ ''Свети Василије Острошки'' из Фоче; проф. др Слађана Танасић, директор Републичког педагошког завода Републике Српске; проф. др Димитрије Ћеранић, проф. Правног факултета Универзитета Источно Сарајево и проф. др Биљана Сладоја, проф. Философског факултета Универзитета Источно Сарајево.

На крају овог једнодневног стручног савјетовања одржана је панел дискусија професора вјеронауке који су износили своја искуства и проблеме са којима се професори и ученици сусрећу.

Своја искуства подјелили су са колегама професори: ђакон Срђан Новаковић из Митрополије дабро-босанске, ђакон Славиша Тубин из Епархије зворничко-тузланске, господин Дејан Крагуљ из Епархије бањалучке, господин Предраг Вујић из Епархије бихаћко-петровачке и госпођа Ивана Хрњез из Епархије захумско-херцеговачке.

Модератор панел дискусије био је протонамјесник Зоран Миловац, проф. вјеронауке из Дрвара и члан КО.

Извор: Митрополија дабробосанска

ВЈЕРОНАУКА СЕМИНАР КАТИХЕТСКИ ОДБОР ПЕДАГОШКИ ЗАВОД МИТРОПОЛИТ ХРИЗОСТОМ МИТРОПОЛИЈА ДАБРОБОСАНСКА ДИМИТРИЈЕ ЋЕРАНИЋ БИЉАНА СЛАДОЈЕ БОШЊАК СЛАВОЉУБ ЛУКИЋ ИСТОЧНО САРАЈЕВО