РУСКА ДЕЛЕГАЦИЈА ФОНДА ЗА ПОДРШКУ ХРИШАНСКОЈ КУЛТУРИ И НАСЛЕЂУ КОД ЕПИСКОПА ФОТИЈА

Фото: Епархија зворничко-тузланска
Дана 05. априла 2024. Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије примио је у Епархији зворничко-тузланској у Бијељини пријатеље из Русије, представнике Фонда за подршку хришћанској култури и наслеђу (ФПХКН).

У срдачном разговору дотакнуте су многе теме које се тичу духовних веза братског руског народа и српског народа у Републици Српској.

Делегацију ФПХКН су чинили Ана Генадјевна Никитенко - замјеник извршног директора Фонда и Сергеј Владимировић Редких, правни консултант по питањим пројеката Фонда.

Преосвећени Епископ Фотије је разговарао са гостима и о могућностима етапне помоћи у вези са пројектима који су актуелни у Епархији као што је наставак изградње манастирског комплекса при Манастиру свете Матроне Московске у Ритешићу код Добоја.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПРИЈЕМИ РУСИЈА ФОНД ЗА ПОДРШКУ ХРИШЋАНСКОМ НАСЛЕЂУ И КУЛТУРИ МАНАСТИР СВЕТЕ МАТРОНЕ РИТЕШИЋ