БОЖИЋНИ ПРАЗНИЦИ У ГЛАВИЧИЦАМА

Дочекујући један од најрадоснијих хришћанских празника Рођење Господа нашега Исуса Христа, трудом и залагањем чланова Црквеног одбора и прилозима вјерног народа парохије Главичичке током Бадњег дана успјешно је реализована добротворна хуманитарна акција, те су пакети помоћи и печенице подјељене најугроженијим породицама наше парохије.

У навечерје празника Рођења Христовог у Главичицама вечерње богослужење, у храму Рођења Пресвете Богородице, служио је протојереј Раде Танацковић уз саслужење парохијског ђакона Младена Јовића.

Након вечерње службе, извршено је традиоционално пијукање, а потом је извршено освећење и налагање бадњака уз велико присуство вјерног народа.

На сам празник Рођења Господа Исуса Христа - Божић, Света Литургија служена је у 5 сати, те тако молитвено прослављен најрадоснији хришћански празник.

По завршетку Свете Литургије подјељена је божићна чесница. Златник је пронашла наша парохијанка Николина Милошевић, а сребрењак млади Немања Тодоровић!

МИР БОЖИЈИ - ХРИСТОС СЕ РОДИ!

ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА РОЂЕЊЕ ХРИСТОВО БОЖИЋ ГЛАВИЧИЦЕ