ИЗГРАДЊА КУЋЕ ПОРОДИЦИ МИТРОВИЋ ИЗ САМАРЕВЦА

“Нека нам не досади чинити добро''... јер чинећи другима добро помажемо и себи. (Гал: 6.9)

Црквена општина Самаревац  са свим мјештанима Самаревца, људима добре воље свих националности и вјероисповијести започела је акцију изградње породичне куће Стевки и Драгану Митровић из Самаревца. Кућа у којој су живјели није била условна за живот, мада је то преблага ријеч.

Плац за изградњу нове куће, у близини храма Светих  апостола Петар и Павла, даровала је СО Пелагићево.

Чланови црквеног одбора са свештеницима и свим људима који су везани за ову породицу и Самаревац врло брзо су сакупили почетна средстава за изградњу куће.

Породица Митровић је тренутно смјештена у кући Миће Тривића, самаревчанина који сада живи у Брчком и тамо ће остати до усељења у нову кућу.

Многи су подржали ову акцију новчано, неки у грађевинском материјалу а неки су дошли бесплатно да раде на изградњи. Заиста једна дирљива слика заједништва и слоге свих људи  добре воље.

Општина Пелагићево је обећала да ће помоћи копање бунара, Црвени крст око водоматеријала, многи ће даровати намјештај за кућу, тако да им се обезбијеи пристојан живот.

До сада је кућа озидана и покривена, а завршетак радова се планира, ако Бог да, у току љета.

У разговору са Епископом зворничко-тузланским Г. Фотијем договорено је да Епископ освети нову кућу и да то буде печат једног доброг дјела Цркве са народом.

Хвала свима за све, јер када нас пуно дамо и по мало, некоме ће то пуно значити.

Протојереј-ставрофор Миодраг Каиновић