ПОВОДОМ ПРАЗНИКА СВЕТОГ НИКОЛЕ ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БОГОСЛУЖИО У МАНАСТИРУ ПОСВЕЋЕНОМ ОВОМ СВЕТИТЕЉУ У ЕТНО СЕЛУ ''СТАНИШИЋИ''

У суботу, 19. децембра 2020. године, на празник Светог Николаја Мирликијског Чудотворца, свечано је прослављен празник у манастиру, посвећеном овом великом Божијем угоднику, у етно селу ''Станишићи'' у Бијељини, поштујући прописане епидемиолошке мјере у вези са вирусом Ковид – 19.

Тим поводом евхаристијским сабрањем началствовао је Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије, уз саслужење протојереја-ставрофора Љубе Богдановића; архијерејског намјесника бијељинског, јереја Немање Ерака и протођакона Славољуба Милошевића.

Епископ Фотије је честитао празник ктитору манастира г. Борису Станишићу и његовој породици, и поучио о животу, подвизима и чудима Светог Николаја Мирликијског Чудотворца и његовом молитвеном заступништву и помоћи свима вјернима који му се обраћају.

У наставку прославе Светог Николе, Епископ Фотије је благословио и пререзао славски колач породице Станишић.

СВЕТИ НИКОЛА КРСНА СЛАВА МАНАСТИР СВЕТОГ НИКОЛЕ ЕТНО СЕЛО СТАНИШИЋИ