БРАТСКИ САСТАНАК СВЕШТЕНСТВА АРХИЈЕРЕЈСКОГ НАМЈЕСНИШТВА УГЉЕВИЧКО-ЈАЊСКОГ

По благослову Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија, у сриједу 3. седмице Часног поста, 3. априла 2024. године, одржано је годишње сабрање, исповијест и радни састанак свештенства и монаштва Архијерејског намјесништва угљевичко-јањског.

Сабрање је одржано у парохији тутњевачкој, у филијалном храму Рођења Пресвете Богородице у Пушковцу.

Светом Литургијом Пређеосвећених дарова началствовао је протојереј Миладин Кршић, парох сувопољски, а саслуживали су протојереј Раде Танацковић и ђакон Милош Вељанчић.

Свету тајну исповијести je обавио духовник протојереј-ставрофор Ристо Мирковић, након чега су се свештеници и народ причестили Светим тајнама Христовим.

Парох главичички протојереј Раде Танацковић је поучио присутне, нагласивши важност поста и молитве у духовној борби против зла и гријеха.

По заврштеку богослужења, у црквеној сали је одржан радни састанак, којим је предсједавао архијерејски намјесник протојереј Александар Тешић. Поднијети су извјештаји Епархијског пензионог фонда и Фонда солидарности и пренијета су упутства Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија.

​Братски састанак је завршен уз пригодну трпезу љубави, коју је припремио домаћин протојереј-ставрофор Бранислав Рађен.

БРАТСКИ САСТАНАК АРХИЈЕРЕЈСКО НАМЈЕСНИШТВО УГЉЕВИЧКО-ЈАЊСКО ТУТЊЕВАЦ ПУШКОВАЦ